POZNAŃ DZIAŁA !

 • Decoupage na szkle – uczniowie z Klubu Edukacyjnego w Poznaniu wzięli udział w warsztatach, podczas których dekorowali miseczki metodą decoupage’u. Technika ta wyjątkowo efektownie prezentuje się na bezbarwnym szkle, a podstawową formą ozdabiania są serwetki.


   

  historia od kuchni

 • Historia od kuchni – czyli czym żywili się pierwsi Piastowie – wiemy już,  że dawna kuchnia polska opierała się na prostych potrawach wytwarzanych z płodów rolnych (proso, żyto, pszenica), mięsa zwierząt dzikich i hodowlanych oraz owoców, ziół i przypraw uzyskiwanych drogą zbieractwa. Znana była przede wszystkim z obfitego wykorzystania soli i kasz. Paluszki lizać.

spotkanie z kapitanem

 

 

 • Spotkanie z kapitanem statku handlowego –  niezwykle ciekawa historia człowieka, który podróżował po morzach i oceanach w towarzystwie delfinów, wielorybów oraz rekinów. Oprócz tych miłych spotkań, były też niebezpieczne – oko w oko z piratami.

 

 

 


 

chemia rakietowa 2

 • „Kuchnia molekularna- do zrobienia i zjedzenia” – 26.04.2018  uczniowie Klubu Edukacyjnego  w Poznaniu wzięli udział w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Chemii. Był to pokaz wykorzystania narzędzi kuchni molekularnej, szybka produkcja dań połączona z degustacją. Wykorzystanie ciekłego azotu, suchego lodu, podtlenku azotu oraz takich technik jak zelowanie i piankowanie. Druga część zajęć to pokaz chemiczny – pokaz efektownych pirotechnicznych  doświadczeń przygotowany przez studentów z Naukowego Koła Chemików Wydziału Chemii UAM.

 • Wykład otwarty na wydziale Chemii w Collegium Chemicum pt. „Chemia rakietowa na bis”, który wygłosił dr hab. Błażej Gierczyk i dr hab. Maciej Zalas. Wykład połączony z pokazem, podczas którego dowiedzieliśmy się jak działa silnik odrzutowy, jak wygląda ciekły tlen. Było dużo doświadczeń z wykorzystaniem podtlenku azotu, czarnego prochu i bawełny strzelniczej. Wrażenia wybuchowe!

 • Warsztaty dla licealistów „Pierwsza pomoc”–  studenci ratownictwa na Akademii Medycznej w Poznaniu przeprowadzili profesjonalne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przekazali wiele cennych wskazówek. Każdy z uczestników mógł potrenować na fantomach właściwe zachowania przy udzielaniu pierwszej pomocy, oraz wykonać defibrylację za pomocą defibrylatora AED.   

  autor. Agnieszka Nowacka

Brak komentrzy

Sorry, the comment form is closed at this time.