Relacja z wrześniowego Zlotu w Grotnikach

Dużo wspaniałych spotkań uczniów i rodziców, spacerów po lesie, spotkań przy kawie…

    
       W połowie września w Grotnikach odbył się Zlot uczniów i rodziców Szkół Benedykta, zaproszonych gości, którzy są w ED w innych szkołach np. Pracownia Edukacyjna oraz osób, które chciały się dowiedzieć czegoś więcej o szkole i edukacji domowej. Były spotkania z dyrektorami szkół: Benedykta, Optimy i Szkoły Branżowej, integracja rodziców przy ognisku i nie tylko. Uczniowie brali udział w zajęciach ruchowych w terenie leśnym: podchody, gry zespołowe z animatorem wspomagane nowoczesną technologia laserową. Wykonywano prace plastyczne z uzbieranych w terenie i przygotowanych przez prowadzącego materiałów m.in. obrazki z kolorowych piasków i brokatów, rysunki kredkami i farbami. Woluntariuszka pani Anastazja nauczyła dzieci i rodziców robić plecione bransoletki z kolorowej muliny, a Krzysztof nauczył strzelać z łuku do tarczy. Pan Robert zbierał z uczniami różne próbki środowiskowe i oglądali je pod mikroskopem. Rodzina ze Szkocji uczyła szkockich i belgijskich tańców w kole. Uczniowie poznawali prawa fizyki poprzez budowę miniaturowych rakiet, a następnie testowanie na specjalnym torze. Pan Leszek zebrał ogromny tłum entuzjastów na warsztacie metod zapamiętywania i nauki języków obcych natomiast pani Małgorzata wyjaśniła rodzicom zasady nauki czytania metodą sylabową, poznała się z naszymi uczniami z klas 0-3 sp w trakcie przygotowanych dla nich zabaw i animacji.

      Sobotni wieczór uświetnił koncert muzyki indyjskiej i jazzowej wykonany przez Pana Lucjana wspólnie z 3 innymi wykonawcami. Na dodatkowych zajęciach muzycznych dzieci zapoznały się z instrumentami z całego świata i poznały historię ich powstania.
       Rodzice spotkali się z koordynatorami regionalnymi Klubów Edukacyjnych aby się dowiedzieć jak tworzyć społeczność w regionach. Szefowa Fundacji ŁĄCZNIK Pani Daria opowiedziała rodzicom o swojej drodze edukacji domowej, budowaniu społeczności lokalnej ED w Łodzi.
        Uczniowie przeszli także przeszkolenie z pomocy przedmedycznej z panią Joanną w ramach Edukacji do bezpieczeństwa i przygotowania do egzaminu na Kartę Rowerową.
         Koordynatorka Edukacji Domowej w Łodzi Pani Beata poczęstowała rodziców swoimi herbatami ziołowymi, opowiedziała o ich powstawaniu i działaniu.
Dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Brak komentrzy

Sorry, the comment form is closed at this time.