Spotkanie z historią i sztuką w Muzeum Narodowym w Warszawie

Zgodnie z zapowiedziami, w najbliższą środę 1 lutego odbędą się kolejne lekcje muzealne w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Zapraszamy na godzinę 10.00. Zbiórka w holu Muzeum może nam wystarczy. Ostatnio nie było z rana tłumów ale wtedy był duży mróz! Proszę więc o punktualne przybycie, ponieważ grupa z przewodnikiem rusza o godz. 10.15, a ostatnio startowały nawet wcześniej.
Uczniów Szkół Benedykta zapraszam do zapisu przez Panel ucznia (zakładka elearning), a gości spoza Szkoły proszę o mail na: warszawa@szkolybenedykta.pl
Przypisanie do grupy wiekowej jest orientacyjne, można zapisać się na temat dla innych klas ale jest to raczej propozycja dla starszych, którzy chcieliby np. zwiedzać razem z młodszym rodzeństwem niż odwrotnie. Zamknięcie zapisów w niedzielę wieczorem.
                                           Tym razem w programie:

MN Matejko

„Pory roku, pory dnia.”
– grupa najmłodsza (szkoła podstawowa klasy 1-3),
Natura zawsze była ważnym tematem w sztuce. Przypatrując się wybranym obrazom, zastanowimy się, czy łatwo jest namalować noc, odkryjemy, jakim rozrywkom oddawano się zimą w Holandii i jakich środków używali artyści, by namalować na przykład… upał.
„Średniowieczny portal.”
– grupa starszych (szkoła podstawowa klasy 4-6),
Zapraszamy do podróży w czasie. Zmienimy się w poszukiwaczy skarbów i detektywów. Dzięki powstałym 600 lat temu dziełom dowiemy się, jak żyli i czym interesowali się ludzie epoki średniowiecza. Na zajęciach poznamy również charakterystyczne cechy dwóch stylów sztuki średniowiecznej: romańskiego i gotyckiego.
„Nie tylko Matejko. Malarstwo historyczne.”
– gimnazjaliści,
Wiek XIX był okresem rozkwitu malarstwa historycznego, które przypominało o minionych wydarzeniach, budziło ducha patriotyzmu i niosło przesłanie moralne. Poznamy dzieła Jana Matejki oraz innych malarzy tworzących w XIX wieku, którzy wydarzenia z przeszłości przedstawiali często w sposób dramatyczny, poetycki lub anegdotyczny.
„Galeria kontrastów. Lata 1914-1939.”
– licealiści *
Dwudziestolecie międzywojenne w Polsce to okres różnorodny artystycznie i światopoglądowo. Klimat II Rzeczypospolitej poznamy na podstawie twórczości takich artystów, jak: Bruno Schulz, Eugeniusz Zak, Zofia Stryjeńska, Rafał Malczewski i wielu innych.
* Jeśli najstarsza grupa będzie bardzo mała, niestety tego tematu nie będzie i zostaną podłączeni do grupy gimnazjalnej. Jeśli zajdzie taka okoliczność poinformuję o tym zainteresowanych mailowo na adres udostępniony jako kontaktowy w bazie uczniów lub bezpośrednio odpowiadając na zgłoszenia mailowe.

 

Brak komentrzy

Sorry, the comment form is closed at this time.